Головна | Реєстрація | Вхід  13.09.2024 П`ятниця 18:00 |Ви увійшли як Гість Вітаємо Вас,  Ви перебуваєте в групі "Гости" | RSS
До уваги громадських організацій легалізованих шляхом повідомлення про заснування до 01 січня 2013 року.
З метою виконання пункту 13 розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про громадські об`єднання" громадським організаціям легалізованим шляхом повідомлення про заснування до 01 січня 2013 року необхідно подати до 01 липня 2013 року до уповноважених органів з питань реєстрації за місцезнаходженням громадського обєднання відомості про особу (осіб), уповноважену представляти громадське об`єднання із зазначенням прізвища, імя, по батькові, дати народження, контактного номера телефону та інших засобів звязку, до яких додається письмова згода цієї особи".

Головний спеціаліст реєстраційної служби
Рожищенського районного управління юстиції

Нагачевський В.В.




Новий Закон України «Про Громадські об'єднання»

 

      З першого січня 2013 року набув чинності новий Закон України "Про громадські об'єднання" (№ 4572 від 22.03.2012 р.), який визначає принципи права на об'єднання, гарантованого Конституцією та міжнародними договорами України.

     Згідно з новим законом громадські організації зможуть об'єднувати осіб для здійснення і захисту будь-яких прав і свобод, задоволення суспільних та інших законних інтересів. Чинна редакція дозволяє лише захист інтересів членів організацій, причому членство може бути нефіксованим. Мінімальна кількість засновників громадської організації, яка може діяти на території всієї України, становить дві людини. Чинна редакція вимагає наявності осередків у більшості регіонів (АР Крим, області, міста Київ та Севастополь), а значить, не менше 42 засновників.

     Новий закон вимагає, щоб статути громадських організацій містили порядок оскарження їх членами рішень, дій та бездіяльності органів управління, оскільки державні суди подібні скарги не розглядають. Скасовано повноваження органів юстиції з контролю за відповідністю діяльності громадських організацій з їх статутами. Порядок такого контролю досі регулюється тільки Методичними рекомендаціями, що дає широкі можливості для дискримінаційних вимог щодо діяльності громадських організацій на місцях. Закон гарантує вільний доступ до інформації Єдиного реєстру громадських об'єднань, в т.ч. право копіювання даних. Досить приємною для громадських організацій зміною треба визнати  скасування плати за їх державну реєстрацію.

     Далі, новий закон встановлює дуже суворі тимчасові рамки для визнання безстрокового права на об'єднання. Повідомлення про створення громадської організації без статусу юридичної особи є обов'язковим не пізніше ніж через 60 днів після установчих зборів. Однак повідомлення може бути "не прийнято" органом юстиції, оскільки в разі неподання документів на реєстрацію громадської організації зі статусом юридичної особи протягом 60 днів після установчих зборів така організація вважається нестворена.

     Реорганізація громадських організацій дозволяється тільки у формі приєднання до іншої громадської організації. Законодавці заборонили злиття або поділ громадських організацій, а також їх перетворення в інші непідприємницькі товариства (наприклад, благодійні товариства або обслуговуючі кооперативи).

 

 

Головний спеціаліст Реєстраційної служби

Рожищенського районного управління юстиції

Нагачевський В.В.


 Реквізити рахунків

    До відому громадських організацій відповідно до Закону за прийняття повідомлення про зміну до статуту громадського об`єднання справляється плата у розмірі визначеному Законом України "Про державну реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців", за проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи та за видачу дублікату оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту справляється плата у розмірі визначеному Законом України "Про державну реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців", за видачу дублікату оригіналу установчих документів та змін до них, засвідчених державним реєстратором. У зв`язку з цим інформуємо про реквізити рахунків для зарахування плати (адміністративного збору) за вказані адміністративні послуги.

Реквізити рахунків за державну реєстрацію:

Отримувач коштів:  УК у Рожищен.рн/м.Рожище/22010900; Номер рахунку отримувача:33214852700346; Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ отримувача:37986509.

 Отримувач коштів:  УК у Рожищен.рн/Рожищенський рн./22010900; Номер рахунку отримувача:33215852700345; Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ отримувача:37986509. 


Головний спеціаліст Реєстраційної служби

Рожищенського районного управління юстиції

Нагачевський В.В.



Порядок реєстрації громадських об'єднань зі статусом юридичної особи

 

      Громадське об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність із статусом юридичної особи, підлягає реєстрації в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» .

      Реєстрацію громадського об'єднання здійснюють безкоштовно органи виконавчої влади, на які згідно з законодавством покладено повноваження реєстрації громадських об'єднань (надалі — уповноважений орган з питань реєстрації), за місцем розташування громадського об'єднання.

       Для реєстрації громадського об'єднання керівник або особа (особи), яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій, протягом 60 днів з дня утворення громадського об'єднання подає (надсилає поштовим повідомленням) в уповноважений орган з питань реєстрації за місцем розташування громадського об'єднання заяву за формою, затвердженою Міністерством юстиції України, до якої додають:

примірник протоколу установчих зборів;

статут (у двох примірниках);

відомості про органи громадського об'єднання із зазначенням прізвища, імені, по батькові (за наявності), дати народження керівника, членів інших керівних органів, посади в керівних органах, контактного телефону та інших засобів зв'язку, а також відомості про особу (особи), яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій;

заповнену реєстраційну картка на проведення державної реєстрації юридичної особи.

  Для реєстрації громадського союзу також подають документи, які містять відомості про структуру власності засновників — юридичних осіб і фізичних осіб — власників істотної участі цих юридичних осіб.

Якщо засновником громадського союзу є іноземна юридична особа, додатково подають легалізований в установленому порядку документ про підтвердження реєстрації іноземної юридичної особи в країні її місця розташування — виписку з торговельного, банківського або судового реєстру.

У разі неподання документів для реєстрації громадського об'єднання протягом 60 днів з дня утворення таке громадське об'єднання не вважається утвореним.

    На підставі наданих документів уповноважений орган з питань реєстрації протягом семи робочих днів з дня їх отримання ухвалює рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації громадського об'єднання, про направлення документів на доопрацювання або про залишення документів без розгляду по суті.

 

Головний спеціаліст реєстраційної служби

Рожищенського районного управління юстиції

Нагачевський В.В.

 

12.03.2013р.






Порядок створення громадських об'єднань без статусу юридичної особи

 

        Громадське об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність без статусу юридичної особи, повідомляє про своє створення уповноважений орган з питань реєстрації протягом 60 днів з дня його заснування.

        Для повідомлення про створення громадського об'єднання його засновники або особа (особи), уповноважена представляти громадське об'єднання, подають (надсилають поштовим повідомленням) в уповноважений орган з питань реєстрації за місцем розташування громадського об'єднання заяву за формою, затвердженою Міністерством юстиції України, до якої додають:

примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію протоколу установчих зборів;

відомості про засновників громадського об'єднання із зазначенням прізвища, імені, по батькові (за наявності), дати народження, адреси місця проживання, а якщо засновником є юридична особа приватного права — його найменування, місце розташування, ідентифікаційний код;

відомості про особу (осіб), уповноважену представляти громадське об'єднання, із зазначенням прізвища, імені, по батькові (за наявності), дати народження, номера контактного телефону та інших засобів зв'язку.

Заяву підписують засновники громадського об'єднання або особа, що уповноважена представляти громадське об'єднання, а справжність підписів засвідчують нотаріально.

       Якщо всі надані документи відповідають вимогам Закону, уповноважений орган з питань реєстрації протягом п’яти робочих днів з дня отримання документів ухвалює рішення про прийняття повідомлення і вносить відомості про громадське об'єднання в Реєстр громадських об'єднань. Копію рішення про прийняття повідомлення подають (надсилають рекомендованим листом з повідомленням про вручення) засновникам громадського об'єднання або особі (особам), що уповноважена представляти громадське об'єднання, не пізніше наступного дня після його ухвалення.

 

 

Головний спеціаліст реєстраційної служби

Рожищенського районного управління юстиції

Нагачевський В.В.

 

15.03.2013р.